İçerik Üreticisi

  Anasayfa/İçerik Üreticisi

 

İçerik Üreticisi Kimdir? 

herhangi bir yazıda, resimde, videoda, konuda hiç kimsenin fikrinden etkilenmeden anıtının harici birinin önerdiği fikir-, kendi gözlem ve yeteneği doğrultusunda, daha önceden öyle bir çalışma yapılmamış ve yaptığı çalışma da sadece kendisine ait olan kişilere içerik üreticisi denir. Örneğin bir video çekeceksiniz ve bu videoyu çekerken içerik üretici özelliğiniz iyi olması gerekiyor. Bir başka deyişle daha önce denenmemiş video içeriğinizi, özgün fikrinizle üretmenizdir. Ya da bir konuda açıklama yapacaksınız ve bu açıklamayı diğer açıklamalardan bağımsız tutmak istiyorsanız hem bilgilendirici hem de kendi bakış açınızdan çerçeve oluşturarak içerik üretmelisiniz.
İçerik üreticisi her yaştan birey olabileceği gibi her eğitim seviyesinden de olabilir. Bu daha çok içeriği ürettiğiniz alana bağlıdır. Film içeriğini eğitimini almış kişiler üretirken basit bir video akımını herhangi bir kişi başlatabilir. Eğitimle ilgili bir kısıtlama söz konusu değildir. 
 

İçerik Üreticisi Nasıl Bir Yeteneğe Sahip Olmalı?

İçerik üretici öncelikle güncel konulara hakim olmalıdır. Nitekim hangi sektörle ilgili içerik üretirseniz üretin güncel konuları ele alırsanız öne çıkma, popülerite olma, zirveye ulaşma hızınız o kadar yüksek olur. Haberleri takip edip üzerinde düşünerek içerikleri kolaylıkla üretebilirsiniz.
Özgünlükten ödün vermemek içerik üreticisinin temel görevidir. Öyle ki içerik üreticiliği bir nevi özgünlük demektir. Başka birilerinin fikirleri, görüşleri, söyledikleri, tutumları sizi etkilese de kendi duygu ve görüşünüzü belirlemesi ve bu adımlar çerçevesinde piyasaya adım atmalısınız.
 
İleri görüşlü olmak zor olsa da çalıştığınız konu üzerinde çokca düşünerek tahminlerde bulunabiliriz. Örneğin ülkemizde x tür film içeriği izleniyor ve konusu hep aynı. Peki siz neden bu konuyu güncelleyerek yeni bir boyut kazandırmıyosunuz? Dikkat edin tamamen baştan aşağıya bir fikir yaratmak yerine ileri görüşlülüğü kullanarak var olan bir maddeye yeni bir boyut kazandırdım. Günümüz yazarları da kelimeleri var olan anlamları dışında kullanmakta ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.
Vazgeçmemek! İçerik üreticiliğini mesleğiniz belleyecekseniz ya da belli aralıklarla bu işi yapacaksanız hedef ve ideallerinizden asla vazgeçmeyin. Ürettiğiniz bir içerik dikkat çekmemiş olabilir ve piyasada istenilen seviyeye yükselmemiş olabilir. Bu oldukça normaldir. Başarılı olan ya da milyarder olan insanların hayatına bakarsanız vazgeçmedikleri için hayallerine er ya da geç ulaşmış ve tarihe adını kazımıştır. Bir kere yenilseniz de on kere yenilseniz de içerik üretmekten vazgeçmeyin. Er ya da geç hedefinize ulaşacaksınız. Başarılar dileriz.!